top of page

dekorasyonda “Less is more”

Her gün daha da kalabalıklaşan şehirler, artan trafik ve gürültü bizleri daha sade yaşamaya ve düşsel tecrübeler aramaya yönlendirdi. Natural olana duyulan özlem ve arınma ihtiyacı gün geçtikçe artmaya başladı. Biz de sizler için “Less is more” ilkesinden yola çıkarak yaşamı daha duru bir enerjiyle sarmayı hedefleyen minimalist ev örnekleri ve dekorasyon fikirleri arasından bir blog hazırladık.

Aydınlık Mekanlar

Minimalist mimari ilkelerinin başında doğal ışık var. Geniş pencereler, Fransız balkonlar, güneş ışığını alanlara davet eden bahçe tasarımları… Hepsi minimalist ev kodlarının vazgeçilmezleri arasında. Siz de alanlarda minimalist ev düzeni şifrelerini ön plana çıkarmak istiyorsanız, mekanların mimarisini doğal ışık seviyesini maksimuma çıkaracak şekilde regüle etmelisiniz.Karmaşadan Uzak salon dizaynı


Minimalist ev dizaynı denildiğinde akla gelen ilk şey kuşkusuz sadelik. Sadece ihtiyaç duyulan kadarını alanlara yerleştirmeyi öngören bu felsefeyi uygulamak için ilk olarak fazlalıklardan kurtulmalısınız. Minimalist ev kodları doğrultusunda mobilya seçerken tekil çizgilerin hakimiyetindeki yalın parçalara yönelmek büyük önem taşıyor. Alanlara yerleştirilen eşya yoğunluğunu minimuma indirmek gerekiyor.


Geometrik FormlarMinimalizmde sadelik ana kriter olsa da bu alanlarda aksesuar kullanılmayacağı anlamına gelmiyor. Alanları boğmadan, birkaç küçük nüans oluşturacak dekoratif objelere minimalist dekorasyon aritmetiklerinde de rastlanıyor. Bu felsefe bağlamında seçilecek objelerde aksesuarda grafik etkisi yaratan, ince hatlı geometrik formlara ağırlık veriliyor.


Açık alanları minimalist ev dekorasyonu parametreleriyle buluşturan mobilya kreasyonlarıyla tanışmak ve evlerin tabiata açılan kapılarını yalınlığın enerjisiyle yükseltmek için Lina's Atelier Ev & Dekorasyon kategorisini ziyaret edebilirsiniz.


Kaynak:Snoc

Komentarze


bottom of page