top of page
_DSC9543.jpg

Merhaba! Ben Ceyda. Ankara’da doğup büyüyüp, Talinn’de devam eden yolculuğumuza artık Ege’nin bana ilham veren mavi kıyılarında devam ediyorum. Sanat ve tasarım her zaman hayatımın içinde bir yerlerdeydi. Arada kendim için verdiğim molalar haricinde hiç kopmadım tasarlamaktan, yeni bir şeyler yaratmaktan. Belki de hayatımın en sakin dediğim dönemlerindeydi çamurla tanışmam. Tecrübelerle şekillenen benliğime ait bir şeyler buldum belki de bu alanda. 


Çamur da hayat gibiydi benim için. Deneyimlerle şekillenip, ateşle pişiyoruz. Her bir tecrübe yeni bir şekil veriyor bize, benliğimize… Seramik de öyle, hammadesi toprak, tıpkı insan gibi. Ellerinle şekil verip, ateşte pişiriyorsun ki bir benliği olsun.


Herkesin baktığı gibi bakarsanız, hakikati göremezsiniz. Farklı bakmak gerekir, farklı düşünmek. Çamur, içindeki cevheri sana gösterir. Sana en olmaz denilenden harikalar yaratıldığını anlatır. 


Sonuç olarak; çamur beni şekillendirdi ben de onu ve böyle başladı serüvenimiz. Kurumsal hayattan sıyrılıp elimin çamuruyla giriştim işlere. Bu yolculuğa çıkarken hayatımdaki en değerli varlığın adını verdim atölyeme; “Lina’s Atelier”, Kızım…


Lina’s Atelier Bodrum’da denizin kıyısında, içeride kızımın tatlı kahkahalarıyla, bahçemdeki frezya kokularıyla dolmuş, her ziyaretinizde denize karşı el emeği ürünlerimde kahve içip sohbet edebileceğimiz şirin bir atölye.

bottom of page